Kuma uudiste ajaveeb

3.8.05

Paide küsib tänavate korrastamiseks raha

Paide linnavalitus on esitanud majandusministeeriumile taotluse, milles küsitakse 700 000 krooni Puuvilja, Kitsa ja Väike-Aia tänavatel lisatöö tegemiseks.

Linnavalitsuse teatel olid mitmed tänavatealused trassid purunenud ja vajasid väljavahetamist. Samuti tuli likvideerida vana katlamaja mahutite puhastamisest jäänud jääkreostus.

Abilinnapea Kersti Sarapuu ütles raadiole, et pangalt võetud viie miljoni krooni suuruse laenu eest suudetakse tänavate remont lõpetada, kuid nende väljanägemine ei saa olema nii hea, kui see võiks olla. Riigilt lisaraha saades oleks Sarapuu sõnul võimalik tänavad lõpuni viimistleda.

Linnavalitsuse teabenõuniku Eha Mooseli sõnul lõpeb Puuvilja, Kitsa ja Väike-Aia tänavate korrastamine ehitaja lubaduse kohaselt 19.augustil. Leping kohustab osaühingut Tallinna Teed objekti linnale üle andma augusti lõpuks.

Kersti Sarapuu rääkis raadiole, et kuna riigi lisaeelarvet võib parlament arutama hakata septembris, siis tuleb ka teetööga oodata raha saamiseni. Kui raha saadakse ja ilm on tööks sobiv, siis tehakse tänavad korda, kui mitte, siis kantakse raha linna järgmise aasta eelarvesse ja tööd tehakse tuleval aastal.