Kuma uudiste ajaveeb

3.8.05

Ülo Ansberg kandideerib kohalikel valimistel Kareda vallas

Ansbergi sõnul soovib ta end rohkem siduda Karedaga, et aidata mitmete käivitatud projektide jätkamisel – avamist ootab valdade muuseum, arendamist halduskeskus ja kilplala projekt. Ansberg ütles, et ta on vallavanemana olnud ise nende ettevõtmistega seotud ja tahab südamelähedaste asjadega edasi tegeleda.

Ansberg on üks kolmest Järvamaa omavalitsusjuhist, kes on pääsenud 2002. aasta kohalike valimiste järel mõne omavalitsuse volikokku. 2002. aasta sügisel valiti Ansberg Paide vallavolikokku ja talvel konkursi kaudu ka Kareda vallavanemaks.

Järva- Jaani vallavanem Rein Köster peatas 2003. aasta suvel vallavanemaks saades kuulumise Roosna- Alliku volikokku. Praegu on ta sisse kirjutatud Järva-Jaani valda ja saaks kandideerida seal. Köster ütles raadiole, et pole kandideerimist otsustanud, kuna hea meelega astuks ta poliitikast kõrvale. 65-aastane Köster on omavalitsustes töötanud 18 aastat.

Türi linnapea Kaia Iva kuulub praegu ka Türi vallavolikogusse. Iva ütles täna raadiole, et plaanib valimistel kandideerida ka Türi suurvalla volikokku.