Kuma uudiste ajaveeb

6.7.05

Villeveres kutsutakse kosjavoori protestiga tervitama

Kabalas, Kurlas, Meossaares, Arkmal, Villeveres, Ollepal ja Kahalas on kõrvuti kosjavoori kuulutustega üleval teated, mis kutsuvad osalema rahvakoosolekul “Protest Türi valla vastu”.

Villevere pargis toimuvale koosolekule kutsutakse võitlema Kabala valla rahva õiguste eest. Osa kuulutustest üles pannud Kahala elanik Enno Rohelpuu ütles raadiole, et homsel koosolekul püütakse väljendada protesti Kabala valla Lõuna- Järvamaaga liitmise vastu.

Möödunud aasta sügisel kogus Enno Rohelpuu Kabala vallas 286 allkirja toetamaks Kabala liitumist endise Pilistvere kihelkonna omavalitsustega. Enno Rohelpuu korraldas häältekogumise pärast seda, kui valla korraldatud hääletusel sai kaks enamhäält liitumine Türiga.

Rohelpuu rääkis, et Ollepa, Kahala, Sagevere, Arkma, Meossaare ja Kabala elanikud ootavad, millal riik seadustab külade ja osavaldade vaba liitumise väljaspool asuvate omavalitsustega. Siis on võimalik tekkivast Türi vallast lahkumine.

Kabala vallavanem Urmas Kupp rääkis raadiole, et kosjavooriga samal ajal toimuv sanktsioneerimata protestikoosolek ei ole kultuurne. Kupp ütles, et ei kiida selliseid aktsioone heaks, kuna Türi vallaga ühinemine on juba otsustatud.

Protestimiiting Villevere pargis algab kuulutuse järgi homme kell 17.30, kosjavoor jõuab külla tund hiljem.