Kuma uudiste ajaveeb

20.7.05

Võhma linnapea tuleb Kabalasse barokki kuulama

Rapla kirikumuusikafestivali korraldaja kutsus Võhma linnapea leppimise märgiks Kabalas toimuvale kontserdile. Raimo Kivistik rääkis raadiole, et käis Võhma linnapea Ants Pärna juures ja kutsus ta teisipäevasele kontserdile, et Pärna annaks nii märku, et lepib Türi suurvalla tekkega.

Koeru vallast Vaolt pärit Kivistik rääkis raadiole, et Rapla kirikumuusikafestivali kontsert jõuab Kabalasse tänu suurvalla tekkimisega kaasnevatele pingetele. Kivistik ütles, et on mures Järvamaa inimeste endi ja naabrite tülide pärast ja tahab, et nad ära lepiksid.

Võhma linnapea Ants Pärna ütles raadiole, et osaleb kontserdil koos 15 linnavalitsuse ja volikogu liikmega. Pärna sõnul napib selles piirkonnas kvaliteetkunsti nautimise võimalusi ja ta osaleb kindlasti.

Rapla kirikumuusikafestivali raames laulavad teisipäeval Kabala mõisas Tallinna Barokksolistid ja Maria Listra, esineb ka ansambel Rondellus. Rondellus esitab keskaegset turuplatsimuusikat, Tallinna Barokksolistid varajast barokki ja Maria Listra kõrgbaroki helitöid.

Möödunud kahel aastal on Kabalas kontserte korraldanud vald ise, esinenud on Arsise kelladeansambel, RAMi "Kuninglik Kvintett" ning Pirjo Levandi.

Vallavanem Urmas Kupp rääkis, et esinejad on kiitnud mõisasaali head kõla. Saalis on sadakond istekohta, teisipäevasele kontserdile loodab Urmas Kupp tulevat 50-60 inimest, kes sellist muusikat hinnata oskavad.

Rapla kirikumuusikafestival algab sel reedel, kokku antakse Rapla- ja Järvamaa kirikutes ning mõisates 19 kontserti.

Järvamaal on ka üks festivali kirikukontsert – sel pühapäeval laulab Türi Püha Martini kirikus ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel.

Pühapäevane kirikukontsert Türil algab kell kuus õhtul, Kabala mõisas saab barokkmuusikat kuulata teisipäeval kella seitsmest.