Kuma uudiste ajaveeb

27.7.05

Toomistu nõuab taas Rutuse lahkumist

Paide linnavalituse liige Aivo Toomistu nõuab taas linna eelarve- ja majandusosakonna juhataja Reet Rutuse ametistlahkumist.

Toomistu ütles raadiole, et pärast seda, kui linnavalitsus arutas politseilt saadud teavet selle kohta, et ühisgümnaasiumist on kadunud lisaks varem teadaolevale veel pool miljonit krooni, on tal selge, et Reet Rutus peab lahkuma.

Abilinnapea Kersti Sarapuu rääkis täna raadiole, et vargusesumma kasvas pärast pangakontode võrdlemist, mille tulemusena selgus, et selle summa võrra on enam makstud töötasu.

Praegu puhkusel viibiv Reet Rutus ütles raadiole, et linnavalitsuse eelarveosakond ei oleks saanud teha järeldusi, mis täiendavalt poole miljoni krooni kadumise jälile oleksid viinud.

Selleks olnuks vaja ühisgümnaasiumi endise raamatupidaja Ene Mandre isikliku konto väljavõtteid. Neile on ligipääs ainult politseinikel kriminaalasja raames, linnavalitusel on võimatu seda infot teada.

Reet Rutus sai enda sõnul täiendava summa kadumisest teada täna hommikul.

Kersti Sarapuu ütles raadiole, et Rutus peaks ametijuhendi järgi vastutama eelarve piires tehtava töö eest, ega täida talle pandud lootusi ja ootusi.

Reet Rutus ütles raadiole, et linna juhtivad poliitikud on korraldanud tema vastu rünnaku, otsides sihipäraselt materjali, millele toetudes teda süüdistada.

Toomistu seadis selle aasta märtsis linnavolikogu liikmena Rutuse vabastamise Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsiooni püsimajäämise tingimuseks.

Toomistu teatas toona, et ootab Reformierakonnalt probleemi lahendamist 30. märtsiks. Siis sai Rutus distsiplinaarkaristuse, mille ta kohtulikult vaidlustas.