Kuma uudiste ajaveeb

21.7.05

Tallinna Piimatööstus kaalub võimalust kolida Paidesse

Tallinna Piimatööstus tahab Tallinnas Pärnu maanteel asuvalt kinnistult ära kolida, ning arvutab ühena neljast võimalusest tööstuse Paidesse toomise otstarbekust.

Ettevõtte nõukogu esimees Aare Annus rääkis raadiole, et praegu koostatakse kolimise eelprojekti, mille valmimistähtaeg on septembris. Annus ütles, et kui nõukogu selle heaks kiidab, on kolimine võimalik kõige varem 2008. aastal.

Tallinna Piimatööstuse juhatuse esimehe Kadi Lamboti sõnul otsustatakse sel aastal kas üldse kolitakse. Juhul, kui otsustatakse kolida, siis valitakse uus tootmispaik nelja võimaliku seast, neist üks on Paide ja teine Viljandi.

Endise Paide piimakombinaadi krundile kolimist kaalutakse, kuna seda rendib piimatööstusega omanike kaudu seotud aktsiaselts Kalev Paide Tootmine.

Mõlema ettevõtte aktsionär Oliver Kruuda rääkis, et Paides saab siin varem rajatud infrastruktuuri kasutussevõtul kokku hoida vähemalt 50 miljonit krooni. Lisaks võimaldab suurte piimatootjate lähedus kahandada transpordikulu.

Praegu valmistab aktsiaselts Kalev Paide Tootmine lõssi- ja piimapulbrit, võid ja võisegusid ning kõrgpastöriseeritud piima. Kui otsustakse Tallinna tööstus Paidesse kolida, siis tuuakse siia piima, keefiri, koore ja jogurti tootmine.

Praegu annab Kalev Paides tööd 90 inimesele, Annuse sõnul kasvaks võimaliku kolimise järel töötajate arv kaks korda.

Annus ütles, et on selge, et Tallinna Piimatööstus praegusesse asukohta igaveseks jääda ei saa, kuna tegutsetakse sisuliselt kesklinnas. Kolimine annab ettevõttele võimaluse realiseerida selle kinnisvaraga kaasnevad võimalused teisiti.