Kuma uudiste ajaveeb

28.7.05

Sõnnikulõhna Paides hakkab hindama haisukomisjon

Keskkonnateenistus paneb kokku haisukomisjoni, et see hindaks Väätsa Agro põldudelt Paidele tulevat lõhna.

Juhataja Tiit Tuuleveski rääkis raadiole, et Väätsa Agro on asunud kesakünni eel Kirna lähedal Siugametsa põldudele sõnnikut laotama. Kuna tuul on läänekaartest, siis puhub see lõhna Paidesse.

Keskkonnainspektsiooni Järvamaa osakonna inspektor Maarja Jüris rääkis raadiole, et sõnnikulaotamisel järgitakse kõiki keskkonnanõudeid. Samas on läänetuule ja madalrõhkkonna tõttu Paides mitmendat päeva ebameeldiv lõhn.

Inimesed on selle üle kaevates helistanud Väätsa Agrosse, Paide linnavalitusse, keskkonnateenistusse ja keskkonnainspektsiooni.

Keskkonnateenistuse peaspetsialist Jaanus Nilp ütles, et on sunnitud haisukomisjoni kokku kutsuma, et see võiks nuusutades hinnata, kas Väätsa Agro peab põllutöö peatama, või mitte.

Nilp rääkis raadiole, et välisõhu kaitse seadus kohustab teda juhul, kui inimesed kaebavad, kutsuma kokku komisjoni lõhna hindamiseks.

Tuuleveski ütles, et põldudel töötab praegu kaks sõnnikulaotajat. Kesakünniks on tema sõnul parim aeg ning Väätsa Agro loodab sõnniku laotamise ja sissekündmise lõpetada paari nädala jooksul.

Jaanus Nilp ütles, et alustab haisukomisjoni moodustamist homme, selle koosseisu peab heaks kiitma keskkonnaminister.