Kuma uudiste ajaveeb

21.7.05

Samlikul õpetatakse lapsi üksteisega arvestama

25 Paide ja Roosna-Alliku last on Samlikul laagris “Lambad hundinahas”. Laagri juhendaja Malle Hermanson rääkis, et lapsi õpetatakse teistega arvestama ja õigeid valikuid tegema.

Eile, esimesel laagripäeval, moodustati lastest roheline, sinine, must ja punane meeskond. Ühiselt tuli läbida seiklusrada, kus tuli poomil käia, köielt hüpata, läbi võrgu pugeda, ületada soo ning silmad kinni puude ja kändude vahel kõndida. Hermansoni sõnul tuli neid harjutusi teha koos, mis õpetas lastele, et kaaslastega tuleb arvestada ja üksteist aidata.

Töötubades joonistasid lapsed endale ja teistele leopardi-, hiire- ja päikesenägusid. Valmistati kipsist käejäljendeid ja paberile tehti jalajälgi. Vetelpääste- ja esmaabikursusel räägiti, kuidas vältida ohtu ja kriitilisel hetkel käituda.

Õhtul mängiti rahvastepalli, loeti luuletusi ja tehti seinalehte. Pimedas mängiti luuremängu ja otsiti metsast helkureid.

Täna sõidavad lapsed kanuudega, heidavad saabast ja viskavad veepommi, päeva lõpus kirjutatavad nad laagrimuljetest jutu või luuletuse.

Lapsi juhendavad kolm täiskasvanut - lisaks Malle Hermansonile ka Angela Kilk Roosa-Alliku koolist ja Marge Merisalu Paide tervisekeskusest. Igat rühma juhendab ka üks suurem laps.