Kuma uudiste ajaveeb

13.7.05

Paide ootab arvamusi Grossi kaupluse detailplaneeringu kohta

Paide linnavalitsuses saab vaadata Oleg Grossi Paide kaupluse detailplaneeringut. See määrab muuhulgas olulisemad arhitektuurinõuded, liikluskorralduse, haljastuse ja tehnovõrgud.

Virumaa ettevõtja Oleg Gross ostis vana keemilise puhastuse maja kinnistu eelmise aasta sügisel, et sinna ehitada uus kauplusehoone. Grossi ütlust mööda on asukoht Pikal tänaval sobiv nii autoga liiklejatele kui jalakäijatele.

Linnavalitus tahab teada inimeste seisukohti uue poe kohta. Kuna kinnistuga piirnevad korrusmajad, soovitab linnavalitsus igal huvilisel endal detailplaneeringuga tutvust teha.

Gross on raadiole rääkinud, et tahab pakkuda inimestele soodsa hinnaga toidukaupa nende kodudele võimalikult lähedal. Grossi sõnul on Paides konkurentsi tihenemine kasulik tarbijatele, pikas perspektiivis ka konkurentidele.

Grossi poe detailplaneeringut saab vaadata alates homsest linnavalituse majas Pärnu tänaval. Linnavalitsuse arhitekt Moonika Tisler rääkis raadiole, et planeeringu avalik arutelu on augusti alguses, linnavalitus arutab dokumendi heakskiitmist pärast arutelu toimumist.