Kuma uudiste ajaveeb

7.7.05

Paide linnavalitus korraldab jäätmetöötlusekskursiooni

Huvilised saavad seoses Paide jäätmejaama ja kompostimisväljaku asukoha valimisega vaadata aktsiaseltsi Valga Vesi kompostimisväljakut ja Türi jäätmejaama. Väljasõit on mõeldud kõigile huvilistele.

Paide jäätmejaam ja kompostimisväljak plaanitakse rajada endise prügila ja reoveepuhastusjaama lähedale. Paide keskkonnaasjatundja Anti Annus rääkis raadiole, et täpne asukoht on veel otsustamata.

Eelmise aasta lõpus eraldas Euroopa Komisjon Paide jäätmejaama ja kompostimisväljaku rajamisele eeltööks 430 000 krooni. Selle raha eest tehakse uuringuid, koostatakse detailplaneering ning eelprojekt.

Sel aastal otsustatakse jäätmejaama asukoht, koostatakse detailplaneering, järgmisel koostatakse projekt ja ehitus algab Annuse prognoosi kohaselt ülejärgmisel aastal.

Paides puudub praegu nõuetekohane kompostimisväljak, vajadus selleks on Annuse sõnul olemas. Samuti vajab linn jäätmejaama, et seal olmejäätmetest eraldi töödelda ohtlikku ja taaskasutatavat prügi.

Ekskursioon Valga kompostiplatsile ja Türi jäätmejaama toimub järgmisel kolmapäeval, huvilised saavad end kirja panna linnavalituses.