Kuma uudiste ajaveeb

28.7.05

Nurmsi lennuväljal plaanitavale Audi rekordüritusele on registreeritud ligi 900 masinat

Eesti Audi Klubi üritab laupäeval Nurmsi lennuväljal püstitada Guinnessi rekordi pannes kolonnis sõitma rekordarvu audisid, tänaseks on registreerinud 868 audit.

Audide klubi kirjutab kodulehel, et minimaalne läbitav distants peab olema kaks miili. Rekordiks on vaja läbida vähemalt 3,2 kilomeetrit, nii et autode vahed oleksid väiksemad kui kaks autopikkust. Kõik autod peavad ületama stardijoone ja sõitma kinnitatud marsruudil ning ületama finišijoone. Fikseeritakse kõikide autode numbrid, juhtide nimed, osalejad peavad allkirjaga kinnitama, et on rekordiüritusest teadlikud.

Audi klubi aktiivi liige Mihkel Haug rääkis Kuma raadiole, et ürituse korraldamise eesmärk on näidata, et klubi suudab sellise ulatusega ettevõtmist korraldada ja audiomanikel on ka niisama tore kokku saada. Kehtivat Audide kolonnis sõitmise rekordit praegu ei ole. Mullu üritasid rekordit sakslased, kuid nad ei suutnud kolonni koos hoida.

Audide rekordsõit algab Numrsi lennuväljal laupäeva hommikul kell 11 kogunemisega, osalejate registreerimise ja rekordikatseks ettevalmistumisega. Rekordikatseks ette nähtud teekonna läbimine algab kell kolm ja kestab orienteeruvalt kella viieni.