Kuma uudiste ajaveeb

14.7.05

Järvamaa Tööhõiveameti kümne miljoni kroonise projekti kaudu on töö leidnud üle kahesaja inimese

Eelmise aasta sügisel Järvamaa Tööhõiveametis alanud enam kui kümme miljonit krooni maksva tööhõiveprojekti kaudu on tänaseks töö leidnud üle 200 inimese.

Tööhõiveameti direktor Eha Tasang rääkis raadiole, et projektis peaks kavakohaselt osalema 510 töötut, tänaseks on koolitustel ning tööpraktikal käinud 482 järvamaalast. Alustava ettevõtja stardiraha on saanud 15 inimest ja tööle on projekti kaudu saanud 210 inimest.

Tasang lisas, et uue teenusena on edukalt toiminud kolmekuuline tööpraktika, mille käigus annab ettevõtja nii teoreetilise kui ka praktilise väljaõppe. Tööpraktikal käinutest üle 80 % on ettevõttesse ka tööle jäänud.

Suurimate koostööpartneritena nimetas Tasang Ahulas tegutsevat osaühingut Hansa, kes palkas töötajaid lasketiirudes kasutavate savitaldrikute tootmistehasesse. Tosin inimest leidis tööd Arne Metsagrupis puidutöötlemise alal. Samuti Paide Masinatehas, kes koostöös tööhõiveametiga aktiivselt töötajaid otsib. Samas tunnistab Tasang, et masinatehasesse on keeruline töötajaid leida, kuna töö on füüsiliselt väga raske.

Kuni 40 000 krooni stardiraha saanutest alustas näiteks metsatöötlemise, korstnapühkija ja sepa erialal. Ka loodi üks turismitalu ning tööd alustas kullasepp.