Kuma uudiste ajaveeb

15.6.05

Valitsus arutab homme Türi ja Tapa valdade moodustamist

Eelnõu kohaselt moodustatakse Lehtse valla, Saksi valla ja Tapa linna ühinemisel uus kohaliku omavalitsuse üksus Tapa vald. Ühinemise tulemusena tekkiva valla territoorium on 264,6 km² ning elanike arv 9448.

Kadrina valla piiri muudetakse senise Saksi valla kolme küla – Kiku, Pariisi ja Salda – territooriumi arvamisega Kadrina valla koosseisu, mille tulemusena suureneb Kadrina valla elanikkond 270 inimese võrra ja territoorium 25,57 km² võrra.

Järva maavalitsus toetab Tapa linna, Lehtse valla ja Saksi valla volikogude otsust omavalitsuste ühinemiseks ning uue omavalitsuse – Tapa valla moodustamiseks ning peab otstarbekaks Tapa valla kuulumist Järvamaa koosseisu. Tapa valla moodustumisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse suuruseks 6 000 000 krooni.

Teise eelnõu kohaselt moodustatakse Kabala valla, Oisu valla, Türi linna ja Türi valla ühinemisel uus kohaliku omavalitsuse üksus Türi vald. Ühinemise tulemusena tekkiva valla territoorium on 598,82 km² ning elanike arv 11 629.

Järva maavanem Üllar Vahtramäe toetab Kabala valla, Oisu valla, Türi linna ja Türi valla volikogude otsust omavalitsuste ühinemiseks ning uue omavalitsuse – Türi valla moodustamist. Türi valla moodustumisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse suuruseks 7 500 000 krooni.