Kuma uudiste ajaveeb

2.6.05

Sel aastal on Paide ralli lõpuauto traktor
Augustis Järvamaa teedel sõidetaval Paide rallil on lõpuautona distantsikomissaride käsutuses traktor Valtra T190. Rohelise vilkuriga lõpuauto ülesanne on pärast kiiruskatse lõppu katse läbi sõita ja avada tee tavaliiklusele.

Ralli reklaamijuht Ervin Runnel rääkis, et traktorit pole seni ilmselt ühelgi rallil sellel otstarbel kasutatud. Runneli sõnul on kaasaegseks farminduseks mõeldud Valtra tippkiirus - 53km/h kohtunikutööks piisav.

Lõpuauto annab kohtunike käsutusse Valtra maaletooja AS Taure, Türil tegutsev ettevõte on seda marki masinaid Eestis müünud ja hooldanud 13 aastat. Praegu töötab Eestis üle 400 Valtra traktori, mis on uuena Taurest ostetud.

Mullu andis Paide rallile nime Škoda, pärast rallit toimunud vigursõidu võitja sai auhinnaks seda marki auto. Ka tänavu võistlevad peaauhindadele kõikide masinaklasside võitjad. Piloodi ja kaardilugeja aeg summeeritakse ning parim paar saab auhinnaks kaks rollerit.

Paide ralli sõidetakse 26. ja 27. augustil, võistluse korraldaja on Paide autospordiklubi. Võistlus kuulub Eesti meistrivõistluste punktiarvestusse.

Mullu võitsid Paide ralli Priit Saluri ja Indrek Lepp. Ralli eriauhinna, sõiduauto, võitis lätlane Kaspars Šimkus.