Kuma uudiste ajaveeb

9.6.05

Abilinnapea soovib bussijaama soetamise läbi mõelda

Paide abilinnapea Kersti Sarapuu ei toeta Paide bussijaama soetamisega kiirustamist. Ta rääkis raadiole, et toetab kinnistu soetamist, kuid soovitab hoolikalt läbi mõelda krundi ostu rahastamise, hoone kasutamise ja selle korrastamiseks vajalikud investeeringud.

Sarapuu rääkis raadiole, et hoone kordategemine võtab vähemalt 2 miljonit krooni. Ta välistab, et linna rahakotist hakatakse jaamahoonet remontima. Abilinnapea sõnul on võimalik hoone korrastamiseks kasutada Euroopa Liidu toetusi ja hoone rentimisest saadavat tulu.

Bussijaama krundi omanik osaühing Kinterk küsib 3200 -ruutmeetrise krundi ja bussijaama hoone eest 800 000 krooni. Sarapuu ütles raadiole, et sellise rahahulga kasutamine tuleb korraldada läbi linna järgmise aasta eelarve, mitte kiirustades ja läbimõtlematult.

Linnapea Heli Suvi rääkis, et Paide otsib võimalusi, kuidas kinnistu omandada enne kohalikke valimisi, kuna pärast valimisi võib otsustajate ring muutuda.

Praegune rentnik Järvamaa ühistranspordikeskus on ilmutanud huvi ka samas paigas tegutsemist jätkata, kuid ostuks vajalik summa on keskuse juhi Harri Lepametsa sõnul keskusele maksmiseks liiga suur.

Omavalituste liit pakkus liikmetele välja võimaluse soetada bussijaama kinnistu ühiselt, kuid Paide linnapea Heli Suvi rääkis raadiole, et krundi soetamine ühisomandisse ei ole linna jaoks mõistlik. Ka Lepametsa sõnul oleks ühe kindla omanikuga lihtsam asju ajada, samuti on Paidel Järvamaa suurima omavalitsusena rohkem võimalusi krunti ja hoonet arendada.

Lisaks krundi soetamismaksumusele vajab hoone kordategemiseks investeeringuid. Sarapuu on teinud volikogu esimehele Peeter Saldrele ettepaneku kutsuda kokku linna poliitiliste jõudude ümarlaud, et seal bussijaama soetamine ja korrastamine põhjalikult läbi arutada.