Kuma uudiste ajaveeb

2.5.05

Järva- ja Rapla juhtide jõukatsumised võitis Arved Mägi

Laupäeval peeti Veskisilla hobikardirajal Järva ja Rapla Juhtide jõukatsumiste viimane ala, kardisõit.

Esikoha sai Kati Teksa- ja Spordipoe juht Priit Toomjõe, teisena ja teenekate esimesena lõpetas osaühingu Autobox juhatuse liige Priit Tarvis, kolmas ja teenekate teine oli omanimelise õigusbüroo juht Kalle Grünthal, neljas oli aktsiaseltsi Mets ja Puu ostujuht Andrus Vau, viies osaühingu Vesi ja Õhk juht Aivar Saarepuu, kuues Õlitähe juht Jaanus Šadeiko, seitsmes ja teenekate kolmas Hepa juhataja Helmet Palm. Kaheksandana lõpetas kardisõidu osaühingu Alliku Grupp juhatuse esimees Neeme Gross, üheksas oli Lada Eesti turundusdirektor Indrek Jakobson ja kümnes, kvalifikatsioonisõitudel parimat sõitu teinud Aivar Pajo.

Juhtide Jõukatsumiste korraldaja Ervin Runneli sõnul on tänavune hooaeg kõige tasavägisem olnud, kui eelmise aasta võitja kogus 583 punkti, siis sel aastal võideti 442 punktiga, mullu oleks see tulemus andud alles seitsmenda koha. Samuti pole varasemal kuuel aastal üheski kolmes maakonnas juhtunud, et kümme ala annavad kümme erinevat võitjat.
Enne kardisõitu oli võimalus üldvõitjaks tulla kümnel võistlejal.

Üldarvestuses liideti kümnest alast seitse paremat tulemust. Esikoha sai kolmandat aastat järjest osaühingu Aida juht Arved Mägi, teise koha ja noorjuhtide võidu sai 431 punktiga Rapla ettevõtja Mart Tilk, kes on eelmisel kolmel aastal olnud Rapla juhtide jõukatsumise üldarvestuse teise koha omanik.

Kardisõiduga tõusis üheksandalt kohalt kolmandaks Aivar Saarepuu, kes kogus 424 punkti. Temast punktiga jäi maha neljandale kohale Rava metskonna ülem Peeter Puhke, kellele omakorda kahe punktiga kaotas Andrus Vau. Absoluutarvestuse kuuenda koha ja teenekate teise koha sai osaühingu Liivisport juhataja Peeter Tarvis 418 punktiga, seitsmes oli 410 punktiga Balteco müügijuht Erik Jürjens, kaheksas ja teenekate kolmas 409 punktiga Mets ja Puu kommertsdirektor Enn Sapp, talle kaotas punktiga Jaanus Šadeiko, üldarvestuse kümnenda ja teenekate neljanda koha sai Priit Tarvis.

Laupäeval, 7. mail peetakse Sausti mõisas Rapla- ja Järva Juhtide Jõukatsumiste pidulik lõpetamine ja auhinnatseremoonia.

Tulemused ja täpsem teave aadressil www.kuma.ee/jj