Kuma uudiste ajaveeb

11.5.05

Jaago Kuriks on nõus kandideerima Paide linnapeaks

Res Publica Paide osakond otsustab järgmisel nädalal linnapeakandidaadi kohalikeks valimisteks. Nõusoleku linnapeaks kandideerida on andnud ka praegune Koeru vallavanem Jaago Kuriks.

Res Publica maakonnaorganisatsiooni juht Tiina Oraste ütles raadiole, et Jaago Kuriks on näidanud, et suudab valda tuua ettevõtteid ja töökohti. Koerust on saanud eeskujulik omavalitsus, kus ettevõtetes on töökohti nii palju, et inimestel on raskusi elukoha leidmisega, lasteaed ja kool on lapsi täis ja asula areneb.

Oraste ütles, et töökohtade loomine on suuresti Kuriksi töö tulemus. Vald on ettevõtetega läbirääkimisi pidanud ja olnud ettevõtetele kõigiti toeks. Oraste sõnul loodab ta, et Kuriks suudab ka Paides ettevõtlust elavdada.

Jaago Kuriks rääkis Kuma uudistele, et nõustus kandideerima, kuna piirkonnal peab olema tugev keskus ja Paide ei ole kujunenud arvestatavaks keskuseks. Kuriksi sõnul mõjutab keskuse olemasolu või puudumine ka ümbritsevate omavalituste käekäiku. Kuriks ütles, et loodab Koerus tehtut korrata ka Paides. Kuriks on nõus Paides kohalikel valimistel kandideerima, kui olukord seda nõuab, on ta valmis ka Paidesse elama kolima.

Res Publica otsustab kandidaadi linnapea kohale järgmisel nädalal. Kohalikud valimised on oktoobri keskel.