Kuma uudiste ajaveeb

17.5.05

Ühisgümnaasiumi direktoriks valiti Kersti Laastau

Paide linnavalitsuse konkursikomisjon valis eile õhtul ühisgümnaasiumi direktoriks Kersti Laastau, kes lahkus märtsis abilinnapea kohalt rahavarguse pärast samas koolis.

Märtsi lõpuni abilinnapea kohal olnud Kersti Laastau esitas linnavolikogule tagasiastumispalve. Ta ütles siis Kuma uudistele, et on valmis võtma valdkonna juhina toimunu eest vastutuse, vaatamata sellele, et tal puudus võimalus otseselt kooli rahakasutust kontrollida.

Vahetult pärast abilinnapea kohalt lahkumist sai Laastaust linnavalitsuse liige. Linnapea Heli Suvi ütles ametisse asudes, et usub, et uus linnavalitsus suudab kohalike valimisteni jäänud ajaga kõrvaldada põhjused, mis vargused võimalikuks tegi. Eile kinnitati varguste ajal linna haridusvaldkonda juhtinud Kersti Laastau Paide ühisgümnaasiumi direktoriks.

Konkursikomisjoni liikmed Ants Hiiemaa ja Tiina Oraste ei kiitnud Laastau kandidatuuri heaks ja nõudsid uut konkurssi. Enamik komisjoniliikmeid ei kiitnud kolmanda konkursi korraldamist heaks ja Laastau kinnitati ametisse.

Paide abilinnapea Kersti Sarapuu ütles Kuma uudistele, et praegu on otsustamata, kas Laastau jätkab ka linnavalituse liikmena, või mitte.

Kersti Laastau ütles Kuma uudistele, et kui seadused ei luba tal koolidirektori ametis linnavalitsuse liige olla, siis ta lahkub linnavalitsusest.

Laastau ütles Kuma uudistele, et tema lähtub kooli juhtima hakates printsiibist “usalda, aga kontrolli”. Laastau kinnitas, et tema juhtimisperioodil selliseid asju koolis ei juhtu.