Kuma uudiste ajaveeb

29.4.05

Paides on traditsiooniline 1. mai rattasõit

Sel pühapäeval on Paides 31. eelkooliealiste rattasõiduvõistlus. Poisid ja tüdrukud sõidavad ümber linna keskväljaku haljasala, kõige nooremad ühe, vanemad kaks või kolm ringi.

Tänase seisuga on pühapäevasele võistlusele kirjas 184 ratturit vanuses 2-7 eluaastat. Eraldi sõidud on poistele ja tüdrukutele, võistlejad määratakse sõitudesse vanuse järgi.

Viimased 16 aastat võistlust korraldanud Kulno Klein Järva autokoolist peab märkimisväärseks, et 31 aastat järjest on Paide pered sõltumata riigikorrast 1. maid tervitanud lastesõiduga.

Autokool on 1. mai üritusel rääkinud lastele ohutust rattasõidust, ka sel pühapäeval jagatakse helkureid ning soovitusi kanda rattasõidu ajal kiivrit.

Lisaks rattasõidule pakutakse ka muud meelelahutust, esinevad Taimi Ainjäre tantsutüdrukud, toimub aeglussõiduvõistlus, kohukesesöömisevõistlus sõpradele, sopsuvõistlus ja massiviktoriin.

Eelkooliealiste rattasõiduvõistluse korraldamisega tegi algust klubi Autom aastal 1974, traditsioonile panid aluse Irina Zolotuhhina, Matti Orumaa ja Oskar Kreem.

Vastavalt Paide linnavalitsuse korraldusele on keskväljak pühapäeval liikluseks suletud, kella 10st 16ni väljuvad Paide –Türi bussid kultuurikeskuse peatusest.

Eelkooliealiste rattavõistlus algab pühapäeval kell 11 Paide keskväljakul.