Kuma uudiste ajaveeb

15.4.05

Koolinoorte viktoriini "Yes Meediamull" finaali võitis Paide gümnaasium

Koolinoorte meediaalase viktoriini "Yes Meediamull 2005" finaali, kus vastamisi olid Viljandi- ja Järvamaa voorude kuus paremat kooli, võitis Paide gümnaasiumi võistkond.

Neljapäeval Viljandi kultuurikeskuses peetud finaalis tuli võistkondadel vastata viimase kuu jooksul ajakirjanduses ilmunud artiklite põhjal koostatud küsimustele, valmistada intervjuu oma kodukoha konstaabliga ning koostada kohapeal tekst teleuudisele ja reportaaž.

Paide gümnaasiumi kuueliikmeline esindus sai maksimumpunktid intervjuus, samuti teleuudisele teksti ja reportaaži koostamises. Ka andis Paide gümnaasiumi võistkond õige vastuse enamusele küsimustest, vastuseta jäi vaid üks küsimus.

Teise koha sai Viljandi maagümnaasium ning kolmanda koha Paalalinna gümnaasium. Türi majandusgümnaasium oli neljas, Türi gümnaasium viies ja kuuenda koha sai C. R. J. Gümnaasium.

Iga kooli võistkonnas oli kuus liiget: kaks kümnendast, kaks üheteistkümnendast ja kaks kaheteistkümnendast klassist.

Finaali võitjavõistkond saab auhinnareisi Soome Yes paberitehasesse ning teise maakonna parim võistkond sõidab matkale Soomaale. Turniiri võitnud koolid said endale kvaliteetset Yes koopiapaberit, võistkonnad lisaks hulgaliselt väiksemaid auhindu Viljandi Kultuurikeskuselt, Sakalalt ja Kuma kirjastuselt.

Mälumängu eesmärk on arendada noorte huvi ajakirjanduse vastu, avardada silmaringi ning laiendada noorte teadmisi ajakirjandusest. "Meediamulli" võistluste idee tekkis Paide gümnaasiumi eesti keele õpetajal Kristiina Rattassepal. Järvamaal on võistlus toimunud kolm aastat, Viljandimaal korraldati seda esimest korda.