Kuma uudiste ajaveeb

27.4.05

Koigi volikogu arutab abivallavanema umbusaldusavaldust

Koigi vallavolikogu liikmed esitasid umbusaldusavalduse abivallavanema ja osaühingu Koigi Soojus juhataja Hannes Kadaku vabastamiseks vallavalitsuse liikme kohalt.

Volikogu esimees Tõnu Traks rääkis raadiole, et umbusaldusavalduse alus on volikogu revisjonikomisjoni akt osaühingu Koigi Soojus eelmise aasta majandustegevuse kohta.

Traksi sõnul on Koigi Soojuse raamatupidamises paarkümmend tehingut, mida võib pidada finantsdistsipliini rikkumiseks. Traks rääkis, et tehingud ei ole suured, kuid neid on paarikümne ringis.

Revisjonikomisjoni esimehe Valdis Rikkineni sõnul on kindlasti küsitav Koigi Soojuse toonase tegevdirektori Igor Melniku otsus maksta endale ja Koigi Soojuse juhatajale Hannes Kadakule 2500 krooni preemiat. Rikkinen ütles, et ta ei pea sellist preemiamaksmist õigeks.

Audiitor tuleb Koigi Soojuses toimunud tehinguid uurima esimesel võimalusel. Volikogu esimehe Tõnu Traksi sõnul otsustakse asjade edasine käik pärast audiitori hinnangu saamist.

Hannes Kadak ütles raadiole, et tema ei ole umbusaldusavalduse temaatikaga kursis. Samas on Kadak esitanud Rikkineni sõnul kirjalikult selgitusi revisjonikomisjoni esitatud küsimuste kohta tehingutest Koigi Soojuses.

Vallavanem Margus Lääts ütles Kuma raadiole, et ei kaalu Hannes Kadaku vabastamist abivallavanema kohalt enne volikogu seisukoha teadasaamist.

Volikogu arutab umbusaldusavaldust 14. mail toimuval istungil.