Kuma uudiste ajaveeb

11.4.05

Endisest Paide linnapeast Tõnis Kõivust saab riigikogu liige

Reformierakondlased Peep Aru ja Toomas Tein esitasid esmaspäeval Riigikogu juhatusele avalduse riigikogu liikme kohalt tagasiastumiseks.

Riigikogu Reformierakonna fraktsioonist kinnitati Kuma uudistele, et Peep Aru asemel saab riigikogu liikmeks endine Paide linnapea Tõnis Kõiv, kes kogus valimistel Järva- ja Viljandi ringkonnas 556 häält.

Riigikogu liikmed Toomas Tein ja Peep Aru laamendasid eile hilisõhtul purjuspäi Tallinnas baaris Võitlev Sõna, mistõttu viidi mehed politsei arestimajja, teatas Postimees Online.

Politsei algatas Teini ja Aru suhtes kriminaalmenetluse võimuesindaja solvamise eest ja kaalub väärteomenetluse algatamist ka avaliku korra rikkumise eest.

Eile õhtul veidi enne südaööd sai turvafirma Falck väljakutse baari Võitlev Sõna Tallinnas, kus kaks meest keeldusid arvet maksmast, sõimasid, ropendasid ja käitusid agressiivselt. Turvapatrull tuvastas, et mehed olid tugevas joobes. Mehed ei allunud korraldustele, mistõttu kutsuti kohale ka teine patrull. Teise patrulli saabudes oli üks meestest baariarve tasunud. Kui mehi hakati välja viima, siis hakkasid nad kohalviibinute sõnul tõuklema, mistõttu neil tuli käed raudu panna ning Falck kutsus kohale politsei.

Raudu pandud ja pikali surutud agressiivsed mehed hakkasid politseinikke sõimama, nimetades neid «miilitsateks», «kuradi värdjateks» ja solvasid neid roppe sõnu kasutades.

Ühtlasi hooplesid mehed, et nad on riigikogu liikmed ning tunnevad politseijuht Robert Antropovit ja siseministrit. Mehed pandi politseiautosse ning viidi jaoskonda, kuhu kutsuti ka kiirabi, sest ühel meestest oli peahaav. Kiirabi saabumiseni jätkasid mehed sõimamist, ähvardamist, ropendamist ning hooplemist oma tutvustega. Mehed skandeerisid kooris: «Antropovit, Antropovit!» Kiirabi abist peahaavaga mees keeldus ja saatis arsti «persse».

Politsei viis kaks poliitikut Wismarisse joobeekspertiisi, kuid nad keeldusid sellest, ka jätkus agressiivne käitumine ning ähvardamine politseinike ja arstide vallandamisega. Seejärel viidi mehed tagasi kesklinna politseiosakonda kainenema.