Kuma uudiste ajaveeb

18.3.05

Reet Rutuse vallandamine ühisgümnaasiumi rahavarguse tõttu on ebaseaduslik

Paide linnapea Indrek Kivimäe teatas reedel, et eelarve- ja majandusosakonna juhi Reet Rutuse ametist vabastamine seoses ühisgümnaasiumi rahavargusega on ebaseaduslik.

Kivimäe rääkis Kuma raadiole, et konsulteeris mitme advokaadibürooga, kelle antud esialgne õiguslik hinnang ütleb, et Rutuse ametist vabastamine läheb seadusega vastuollu.

Reformierakonna Paide piirkonna esimehe Eiki Ilvese sõnul tunnistab Reformierakond, et Reet Rutus on eksinud, kuid samas ei saa linnapea vastuollu minna seadusega.

Ilvese sõnul tooks Rutuse ametist vabastamine linnale kaasa kohtuprotsessi ning advokaadibüroo hinnangul ka kaotuse, mis tähendab, et Rutus ennistataks eelarveosakonna juhi kohale.

Ilvese sõnul puuduvad Rutusel vastavalt ametijuhendile teadaolevad ametialaseid rikkumised ja seetõttu on tema vabastamine keeruline.

Ühe võimalusena näeb Ilves Rutusest vabanemiseks muuta linnavalitsuse struktuuri ja kaotada eelarve-ja majandusosakonna juhi töökoht.

Samas on Reformierakonna koalitsioonipartner Keskerakond teatanud, et ei lepi Reet Rutuse koondamisega ja soovib, et Reformierakonda kuuluv linnapea Indrek Kivimäe Rutuse töölt vabastaks. Keskerakonna soov on, et eelarve- ja majandusosakonna juhataja vastutaks ühisgümnaasiumi rahavarguse eest.

Reet Rutus on Kuma raadiole öelnud, et koondamise vastu pole tal põhjust vaielda, kuid ta pole nõus vallandamisega, sest pole ametialaselt eksinud.

Keskerakonna Järvamaa organisatsiooni esimees Kersti Sarapuu on Kuma raadiole öelnud, et kui Kivimäe siiski Rutuse koondab, mitte ei vallanda, siis peavad kohalikud keskerakondlased Reformierakonnaga Paides koostöö jätkamise võimalikkust arutama.