Kuma uudiste ajaveeb

23.3.05

Paide linnapea kohale on kaks kandidaati

Reformierakonna Paide piirkonna juhi Eiki Ilvese sõnul on Paide linnapea kohale kaks kandidaati, kes volikogus üles seatakse, otsustab erakond järgmisel esmaspäeval.

Keskerakond on Paide piirkonna juhi Aivo Toomistu sõnul seisukohal, et koalitsiooni jätkamiseks peab Reformierakond vabanema linna eelarve- ja majandusosakonna juhist Reet Rutusest.

Toomistu sõnul ootab Keskerakond, et linnapea Indrek Kivimäe paluks keskkriminaalpolitseilt hinnangut Rutuse võimalikule lohakusele ja riigikontrollilt raha kasutamisele linnavalitsuses ja allasutustes.

Toomistu ütles, et mädapaise tuleb kõrvaldada ja kohalikud keskerakondlased usuvad, et Reformierakond lahendab Rutuse probleemi 30. märtsiks.

Keskerakonna Järvamaa organisatsiooni juht Kersti Sarapuu rääkis raadiole, et tahab, et linnavalitsus hakkaks tegutsema vastavalt rahva ootustele ja linna rahaasjades on vaja selgust.

Linnavolikogu koguneb istungile järgmisel neljapäeval. Volikogu esimees Peeter Saldre rääkis raadiole, et istungil püütakse ametisse nimetada nii uus linnapea kui ka uus linnavalitsus.