Kuma uudiste ajaveeb

22.3.05

Paide linnapea Indrek Kivimäe astub tagasi

Reformierakonda kuuluv Paide linnapea Indrek Kivimäe otsustas teisipäeva pärastlõunal ametist tagasi astuda.

Kivimäe teatab oma pöördumises Kuma raadiole, et olukord Paides on muutunud selliseks, et linna juhtimist on võimatu korraldada ilma, et kõiki plaane varjutaks poliitiliste konkurentide üksikuid puudusi rõhutav surve ning skandaaliiha.

Kivimäe sõnul on ResPublica kogu oma jõu ja tähelepanu koondanud sellele, et oma solvumised Reformierakonnale kätte maksta. Nüüd andis selleks uut põhjust vargus Paide Ühisgümnaasiumist.

Selle asemel, et tegeleda linnaasjadega, püütakse igati takistada linnavolikogu ja linnavalitsuse tööd. Seetõttu olen otsustanud linnapea ametist tagasi astuda, kirjutab Kivimäe.

Üheks tagasiastumise põhjuseks on soov vabastada ametist Reet Rutus, kelle haldusalas toimunud kuritarvituste tõttu läks kaduma 1,5 miljonit krooni Paide ühisgümnaasiumist ja 160 000 krooni linna raha. On selge, et kellegi ametialase lohakuse tõttu said need vargused toimuda. Reet Rutus, kes otseselt vastutab järelvalve korraldamise eest, aga ennast raha kadumisega seoses süüdi ei tunnista. Pingete mahavõtmiseks ja normaalse tööõhkkonna taastamiseks ei jää midagi muud üle, kui võtta nii poliitiline kui ka konkreetse ametniku vastutus ja ametist lahkuda, kirjutab Kivimäe.

Kivimäe loodab, et tema tagasiastumine võimaldab peatselt ametisse astuval uuel linnapeal alustada tööd minevikus juhtunu mõjutustest vabana. Nii on Paidele ja paidelastele kõige parem.

Kivimäe lahkub ametist enda sõnul sooviga, et uus linnajuht jätkaks linna arengu nimel tööd sealt, kus see pooleli jääb ning viiks ellu ja lõpetaks kõik viimaste aastate jooksul kavandatud plaanid. Linna arengueeldused on head. Esimest korda on linnaeelarve suurem kui 100 miljonit krooni ning soov on, et korda saaks Paide kesklinn, Lembitu park, osa tänavaid ja sügiseks valmiks linna uus spordihoone.

Varem Paide Tervisekeskust juhtinud Indrek Kivimäe valiti linnapeaks 2004. aasta aprillis. Tagasiastumisavalduse esitab Kivimäe linnavolikogule järgmise nädala istungil.