Kuma uudiste ajaveeb

9.3.05

Linnapea rahuldas ühisgümnaasiumi direktori lahkumisavalduse

Paide linnapea Indrek Kivimäe rahuldas Paide ühisgümnaasiumi direktori Tiiu Juurma lahkumisavalduse.

Kivimäe ütles raadiole, et Juurmale antakse 18. märtsini aega ametiasjade üleandmiseks. Kes kooli juhtima hakkab, on Kivimäe sõnul praegu teadmata.

Paide linnapea esitas politseile avalduse, uurimaks kahtlust, et ühisgümnaasiumi raamatupidaja Ene Mandre on koolilt varastanud 1,5 miljonit krooni.

Paidet valitsevad Reformierakond ja Keskerakond leppisid Juurma lahkumises kokku eile õhtul. Samas otsustati ka, et ametist peab lahkuma linna eelarvejuht Reet Rutus. Rutus ütles täna raadiole, et pole lahkumise suhtes midagi otsustanud.

Paide volikogus opositsioonilise Res Publica fraktsiooni juht Tarmo Alt ütles, et linna juhtimise stiil peab muutuma ja see muutumine saab toimuda ainult läbi inimeste. Kohalikud respublikaanid arutavad linnajuhtide umbusaldamist täna õhtul toimuval koosolekul.

Paide volikogus samuti opositsiooni kuuluva Isamaaliidu juht Kaido Ivask ütles, et toetab kogu linnavalitsuse tagasiastumist. Ivaski sõnul on võimatu uskuda linnajuhte, kes volinikele pidevalt kinnitavad, et allasutuste rahaasjad on korras, ja siis ilmneb, et ühest koolist on ilmselt varastatud 1,5 miljonit krooni.