Kuma uudiste ajaveeb

17.3.05

Keskerakond ei lepi Rutuse koondamisega

Keskerakond ei lepi Paide linnavalitsuse eelarve- ja majandusosakonna juhi Reet Rutuse koondamisega ja soovib, et Reformierakonda kuuluv linnapea Indrek Kivimäe Rutuse töölt vabastaks.

Järvamaa keskerakondlaste juht, Paide linnavolikogu Keskfraktsiooni aseesimees Kersti Sarapuu rääkis raadiole, et Reet Rutuse ametikoha koondamine läbi osakonna ümbernimetamise ei ole rahuldav lahendus, vaid pehme maandumine. Sarapuu sõnul ootab ta, et linna eelarvejuht ühisgümnaasiumis toimunud rahavarguse eest vastutaks.

Linnapea Indrek Kivimäe on raadiole rääkinud, et plaanib koalitsioonipartnerite kokkuleppe, Rutus ametist vabastada, ellu hiljemalt tänase päeva jooksul.

Reformierakonna Paide piirkonna esimees Eiki Ilves on raadiole rääkinud, et kuna Rutusel puuduvad teadaolevad ametialaseid rikkumised, on tema vabastamine keeruline.

Ilvese sõnul on võimalik, et Rutusest vabanemiseks muudetakse linnavalitsuse struktuuri ja kaotatakse eelarve-ja majandusosakonna juhi töökoht.

Reet Rutus ütles täna hommikul Kuma raadiole, et koondamise vastu pole tal põhjust vaielda, Rutus on raadiole öelnud, et pole nõus vallandamisega, kuna pole ametialaselt eksinud.

Kersti Sarapuu rääkis raadiole, et kui Kivimäe siiski Rutuse koondab, mitte ei vallanda, siis peavad kohalikud keskerakondlased Reformierakonnaga Paides koostöö jätkamise võimalikkust arutama.

Eile tegid Paide volikogu opositsioonijõud Keskerakonnale ettepaneku alustada läbirääkimisi Paides uue võimuliidu moodustamiseks.