Kuma uudiste ajaveeb

10.2.05

Sargveres asutati naabrivalvepiirkond

Neljapäeval allkirjastasid Sargvere naabrivalvepiirkonna asutamiseks lepingu mittetulundusühingu Eesti Naabrivalve, Paide valla, Politsei ja Sargvere küla esindajad. Sargvere Naabrivalve vanemaks sai Tarmo Müller.

Vallavanema Piret Sapi sõnul on sektoriga liitunud 60 Sargvere perekonda. Koostöö eesmärk on ennetada kuritegevust ja korraldada naabrivalvet. Samuti anda inimestele teadmisi naabrivalve süsteemist ja toimimisest.

Mittetulundusühingu Eesti Naabrivalve juhatuse esimehe Tarmo Vaigu sõnul pole Järvamaal väga palju naabrivalve sektoreid loodud, kuid need, mis olemas, on edukalt toiminud. Vaik rääkis raadiole, et naabrivalve sektoris elavatel inimestel on kasvanud turvatunne ning vähenenud hirm kurjategijate ees. Samuti on erinevad uuringud näidanud, et naabrivalve on tõhus vahend võistluses kuritegevusega.

Eestis on asutatud üle paarisaja naabrivalve sektori ja naabrivalvega on liitunud üle 6500 majapidamise. Järvamaal on naabrivalvesektorid loodud Türil, Paides, Järva - Jaanis ja Sargveres.