Kuma uudiste ajaveeb

10.2.05

Riigikogu liige nõuab Kabalat puudutavaid protokolle

Riigikogu liige Helir-Valdor Seeder uurib, miks varjatakse Kabala valla probleeme analüüsinud ekspertkomisjoni koosoleku protokolle.

Seeder süüdistab regionaalminister Jaan Õunapuud avalikkust huvitava informatsiooni varjamises, sest minister on salastanud mõned Järvamaa Kabala valla liitumisprotokollid.

Pärast kirjaliku teabenõude esitamist sai Riigikogu liige Siseministeeriumist kirjaliku vastuse, et seaduse järgi on õigus see informatsioon asutusesiseseks kasutamiseks jätta.

Regionaalminister Jaan Õunapuu ütles ajalehele Sakala, et ekspertkomisjoni protokollid pole tehtud teistele lugemiseks. Õunapuu sõnul on avalikud komisjoni otsused, seisukohad või soovitused.

Sakala andmetel on Seeder on tuvastanud, et 15-liikmelise komisjoni ekspertidest osales lõpphääletusel kuus ja paljud taandasid end sellest hääletusest. Seedri sõnul ei saa otsust, mida pooldab 15 inimesest vaid neli, usaldusväärseks pidada. Seeder tahab koosoleku protokollist teada hääletusel mitteosalemise põhjuseid.

Seeder ütleb, et regionaalminister on ekspertkomisjoni koosoleku protokollid salastanud pärast seda, kui tema nende vastu huvi tundma hakkas.

Seeder lubab Andmekaitse Inspektsioonist uurida, millega informatsiooni varjamist õigustatakse. Vajadusel lubab Seeder pöörduda ka kohtu poole.