Kuma uudiste ajaveeb

8.2.05

Politseinikud tabasid Mäos viis roolijoodikut

Paide politseinikud tabasid esmaspäeval toimunud reidil viis roolijoodikut. Kõik viis tabati hommikul paari tunni jooksul Tallinna - Tartu maanteel Mäos.

Kõige suurem joove mõõdeti 1,96 promilli. Korrakaitsetalituse juhtivkonstaabli Ralf Lahesoo sõnul oli rekordjoobe puhunud mees autosse võtnud ka oma väikese lapse, mis näitab, et lisaks võõrastele ei hoolita ka oma lähedaste ohutusest.

Lahesoo lisas, et kui eelmisel korral tabati seitse purjus veokijuhti, siis sel korral tuvastati joove vaid ühel veoauto juhil.

Politseinike sõnul olid enamus juhte väitnud, et pruukisid alkoholi laupäeval või pühapäeva päeval. Samas paneb korravalvureid muretsema asjaolu, et kui inimene hakkab näiteks Tartust või Tallinnast sõitma ja Mäos, pärast tunnist sõitu, veel joobes on, siis sõidu alustamise hetkel on joove veelgi suurem.

Kokku kontrollisid paarkümmend korravalvurit esmaspäeva hommikul kella kuuest õhtul kella kuueni Järvamaa teedel üle 1200 sõiduki. Viis juhti oli purjus, üks juht rikkus raudteeülesõidu ületamise eeskirja ja ühel kinnipeetud sõidukil puudus liikluskindlustus.