Kuma uudiste ajaveeb

25.2.05

Opositsioon on purskkaevu ja paraadväljaku rahastamise vastu

Paide opositsiooniliidrid kritiseerivad otsust rahastada linna selle aasta eelarvest Lembitu parki purskkaevu ja kultuurikeskuse juurde paraadväljaku ehitamist.

Paide linnavolikogu kinnitab tänasel istungil selle aasta aastaeelarve, milles on Lembitu pargi korrastamiseks 900 000 krooni, sellest 150 000 krooni parki purskkaevu ehitamiseks.

Volikogu Isamaaliidu fraktsiooni juht Kaido Ivask ütles raadiole, et arvestades, et näiteks Paide vallimägi on valgustamata ja räämas, pole purskkaevu ehitamine õigustatud.

Purskkaevu rajamise algataja reformierakondlane Andres Taimla rääkis raadiole, et Paide on Järvamaa pealinn ja kena purskkaev oleks linnale kohane ning teeks inimestele rõõmu.

Opositsioonilise Res Publica fraktsiooni esimees Tarmo Alt ütles, et ilmselt soovib keegi valimiste eel linti lõigata ja linna olukorda arvestades pole purskkaevu ehitamine põhjendatud.

Ivask ja Alt rääkisid raadiole ka, et pole veenudud, et linnaeelarvest peab rahastama kultuurikeskuse juurde võidupüha paraadiks väljaku ettevalmistamist.

Olukorras, kus kaitseministeerium pole siiani väljaku korrastamiseks sentigi eraldanud, väärib Aldi arvates linnaeelarvest selleks pea miljoni krooni andmine pikemat arutamist. Paraadi korraldamine otsustati väljaspool Paide volikogu ja Aldi sõnutsi võiks mujalt tulla ka raha selle ettevalmistamiseks.

Riigikogu ja Paide volikogu liige Andres Taimla rääkis raadiole, et on kaitseministriga platsi rajamise rahastamisest rääkinud. Tänase seisuga puudub Taimla sõnul kindlus, et riik paraadväljaku ettevalmistuse eest maksab või maksmises osaleb.

Aldi sõnul pole purskkaev ja väljak ka linna arengukavas, samas nõuaks Paide jaoks suurte summade kulutamine pikemat planeerimist.

Paide linnavolikogu kinnitab aastaeelarve tänasel istungil, selle maht on 101 miljonit krooni.