Kuma uudiste ajaveeb

3.2.05

Nõukoda taotleb Tapa valla kuulumist Lääne-Viru maakonda

Lääne-Virumaa Nõukoda koostas pöördumise, milles teatab presidendile, Riigikogu esimehele, peaministrile ja regionaalministrile, et toetab Tapa suurvalla kuulumist Lääne-Viru maakonna koosseisu.

Nõukoda ütleb pöördumises, et Tapa valla kuulumisega Järvamaa koosseisu killustuks Järva maakond veelgi enam, tekitades Järvamaa põhjaossa omaette keskuse, mis on oma elanike kaudu suunatud pigem Järva maakonnast välja kui maakonda sisse.

Virumaa Teataja kirjutas, et Tapa linna jaoks ei ole Ambla ja Lehtse vald mitte loomulik tagamaa, vaid ta on nimetatud valdade jaoks eelkõige tõmbekeskus. Demograafilise potentsiaali ja turu suuruse poolest on Rakvere koos suurema tagamaaga ligi kolm korda suurem kui Paide.

Lääne-Virumaa Nõukoda soovib, et valitsus lähtuks otsustamisel sellest, et Tapa linn on muutunud ümbruskonna tõmbekeskuseks.

Jaanuari alguses palus Järvamaa koostöökoda peaministril ja regionaalministril mitte arvestada regionaalministri töörühma soovitust liita sügisel tekkiv Tapa vald Lääne-Virumaaga. Presidendilt paluti toetust Tapa valla liitmisele Järvamaaga.

Mis maakonda tekkiv omavalitsus kuuluma hakkab, otsustab valitsus.