Kuma uudiste ajaveeb

2.2.05

Änaris avatakse külakeskus

Türi vallas Änari külas avatakse kolmapäeval raamatukogu koos internetipunkti ja külakeskusega.

Vallavanem Enn Mäger rääkis Kuma raadiole, et seni asus Änari raamatukogu vanas ja lagunenud majas. Kuna raamatukogule täielikult uute ruumide ehitamine nõudnuks miljoneid kroone, otsis Türi vald juba aastaid sobivat võimalust raamatukogule uute ruumide ostmiseks või rentimiseks. Mägra sõnul avanes mullu kevadel võimalus osta vallale üks ridaelamuboks. Samal ajal käivitus Änaris külavanema Kaidi Ehamäe eestvedamisel ja SAPARD-i ning Türi valla toel laululava ja peoplatsi projekt. Raamatukogu hoone asukohast tingituna muudeti peoplatsi asukohta ning viidi raamatukoguga ühte kompleksi.

Änari külakeskuses on raamatukogu koos internetipunktiga, saali ja olmeruumid külarahva kooskäimiseks. Maja ees on lauluväljak ja tantsu- ning spordiplats.

Kokku kulus Änari raamatukogu ja peoplatsi ehitamiseks 700 000 krooni, sellest valla raha ligi 300 000 krooni, riigi eelarvest saadi 200 000 ning kultuuriministeeriumilt internetiühenduse loomiseks 95 000 krooni. SAPARDi programmist saadi lauluväljaku rajamiseks 110 000 krooni.