Kuma uudiste ajaveeb

23.2.05

Laimetsas inimese tapnud mehed astuvad kohtu ette

Järva Maakohus hakkab järgmisel kolmapäeval arutama Laimetsas mehe tapmises, maja süütamises ja auto ärandamises süüdistatavate kolme mehe süüasja.

Prokurör Merike Lugna rääkis Kuma raadiole, et 31aastast Mait Kaldat ja sama vana Rainer Toomi süüdistatakse eriti julmal ja piinaval viisil mõrvas, samuti sõiduki omavolilises kasutamises. Lisaks süüdistatakse Kaldat süütamises.

Tapmises süüdistatavatega koos olnud 32aastast Urmas Keedast süüdistatakse sõiduki omavolilises kasutamises.

Prokuröri kinnitusel on Kalda ja Toomi vahi all.

Süüdistuse järgi peksid Mait ja Rainer mullu juulis Laimetsa külas surnuks 1946. aastal sündinud Helduri ja süütasid seejärel ohvri korteri tõendite hävitamiseks põlema.

Pärast süütamist istusid mehed koos Urmasega võõrasse Žigulisse ja põgenesid kuriteopaigalt, teadmata, et auto omanik oli nende tegevust pealt näinud ja sellest politseisse teatanud.

Politseinikud pidasid veidi hiljem auto Koigi vallamaja juures kinni ja võtsid sõidukis olnud varem varguste ja huligaansuse eest kohtulikult karistatud purjus mehed vahi alla.

Mehed tunnistasid juba esimestel ülekuulamistel nii mõrva, süütamise kui auto varguse üles ja kahetsesid tehtut. Politsei andmetel on süüdistatavad kohalikud mehed, kellest ühel oli lihttöölise ametikoht farmis, kaks olid aga töötud.

Kohtus süüdimõistmisel saab mehi karistada autovarguse eest kuni viieaastase vangistusega, süütamise eest rahatrahvi või kuni viieaastase vangistusega ning tapmise eest kuni eluaegse vangistusega.