Kuma uudiste ajaveeb

21.2.05

Koeru Rahvaralli võitsid Jaanus Murakas ja Arvo Arula

Nädalavahetusel Koeru ja Järva-Jaani teedel peetud 12. Koeru Rahvaralli võitsid Jaanus Murakas ja Arvo Arula, üldarvestuse teise koha said Andrus Uudmäe ja Meelis Hõbemägi ning kolmandad olid Henry Ots ja Üllar Helde.

Klassivõidu said ekipaažid Timmu Kõrge ja Erki Pints, Marko ja Manivald Kasepõld, Kaspar Koitla ja Ats Remmelg, Rain Rannala ja Simmo Nestor, Vahur Kellamov ja Marko Keerberg. Naiste arvestuses olid kiiremad Viktoria Pavel ja Annika Saukas.

Võitja Jaanus Murakas hindas Vao Külaseltsi korraldatud võistlust heatasemeliseks ning kinnitas, et lumistel teedel peetud võistlus pakkus tõelist sõidurõõmu.

Murakas rääkis internetilehele rally.ee, et osad katsed olid korraliku laia tee peal ja see andis võimaluse vabamalt trajektoori valida ning vajadusel külg ees kihutada. Muraka sõnul on rahvaralli üks eesmärk üldise sõidumeisterlikkuse tõstmise kõrval ka tulevaste ralliproffide leidmine ja koolitamine. Ainult esimese ja teise käiguga aeglastel kiiruskatsetel nikerdades võivad andekad rallisõitjad leidmata jääda, arvas Murakas.

Ligi 140 kilomeetri pikkusel rahvarallil "Koeru talv 2005" startis reede õhtul 132 ekipaaži, neist lõpetas 115.