Kuma uudiste ajaveeb

9.1.05

Tugev tuul püsib kogu päeva

EMHI andmetel püsib mandril tuule kiirus praegusel tasemel kuni 20-23 meetrini sekundis, tuul puhub edela-läänest. Liivi lahel puhub edelatuul kiirusega 34-37 meetrit sekundis, Soome lahel edela-läänetuul kiirusega 25-29 meetrit sekundis.

Õhtul pöördub tuul merel EMHI prognoosi kohaselt loodesse ja puhub kiirusega kuni 20 meetrit sekundis.

Eesti Energia andmetel on tormi tõttu on pingeta 25-30 % kõigist Eestimaa alajaamadest.

Inimestel palutakse tormiga väljas mitte liikuda ja üleujutatud piirkondadesse mitte minna, sest see võib üleujutuse, langenud puude ja elektriliinide tõttu olla ohtlik. Purunenud elektriliinidele lähenemine võib olla eluohtlik. Lapsevanematel palutakse olla tähelepanelikud ja oma lapsi üleujutuse piirkonda mitte lubada.

Autojuhtidel soovitatakse võimalusel puudega ääristatud teedel mitte sõita, sest langevad puud võivad olla ohtlikud nii autodele kui ka inimestele. Kui sõitmine on vältimatu, siis soovitatakse sõita aeglase kiirusega, et langevate puude puhul jõuaks reageerida.

Inimestel, kelle maja veevarustus sõltub elektrist, soovitatakse varuda joogivett. Samuti peaks valmis panema alternatiivsed valgusallikad – taskulambid ja küünlad.

Purunenud liinidest ja elektrikatkestustest palume teatada telefonile 1343. Hoolimata valmisolekust võimalike raskete liinivigastuste suhtes võib elektrikatkestuse likvideerimine võtta aega, kuna liinide parandamine sõltub
ligipääsuvõimalustest ja teedele langenud puude eemaldamisest.

Üle Eesti toimunud tormikahjustuste tõttu kogunes täna öösel Vabariigi Valitsuse kriisikomisjoni kriisireguleerimismeeskond. Kogunenud on ka Pärnu ja Haapsalu maakonna kriisikomisjonid.