Kuma uudiste ajaveeb

20.1.05

Teadlased hakkavad uurima Paidest leitud mürgiämblikku

Tartu ülikooli teadlased hakkavad uurima Paidest leitud mürgiämblikku. Siin tundmatu külaline jõudis Paidesse Heko ärisse detsembris koos kontorikaubaga.

Heko töötaja Mati Mõttus rääkis raadiole, et leidis suure ämbliku kaubaaluselt, mis oli Paidesse jõudnud Tallinnast. Mõttus näitas ämblikku muusikakooli direktorile Arne Põdrale, kes pani eluka purki ja viis koju, et seda näidata oma loodusteadust õppivale tütrele. Ämblik oli küll kaotanud ühe jala, kuid oli siiski elus ja Põder toitis teda kärbestega. Arne Põder rääkis raadiole, et kogukas olend sõi kärbsed lihtsalt ära, mitte ei imenud neid tühjaks.

Põdra tütar, Tartu Ülikoolis loodusteadust õppiv Kadi Rätsep ütles, et esialgselt on teada vaid see, et sellist ämblikku pole Eestis teadaolevalt varem kohatud. Kaubaaluse teekond ei ole praegu teada. Kadi Rätsep rääkis, et ämblik võib olla pärit kas Aasiast või Lõuna- Euroopast.

Rätsep ütles, et ämblik on mürgine, ta suudaks oma lõugkobijatega ilmselt läbistada inimese nahka. Inimest ämblik tappa poleks suutnud, kuid tugeva ärrituse suudaks ta Rätsepa sõnul siiski tekitada.

Praegu on ämblik külmutatud ja ta ootab oma uurimisjärge Tartu Ülikooli putukaasjatundjate juures. Rätsepa sõnul on võimalik, et Heko ärist leitud ämblik pannakse kirja sisserännanud liikide uuringusse.