Kuma uudiste ajaveeb

20.1.05

Reformierakond plaanib kandideerida kõigis Järvamaa omavalitsustes

Reformierakond plaanib sügisel toimuvatel valimistel ainsa parteina seada nimekirjad üles kõigis Järvamaa omavalitsustes.

Piirkonna arendusjuht Heli Suvi ütles raadiole, et praegu käivitatakse osakondi Järva- Jaanis ja Albus, neis paigus otsitakse inimesi, kes on valmis kohalikke erakonnaliikmeid juhtima ja valimisteks kandidaate leidma. Kõigis teistes Järvamaa omavalitsustes on Reformierakond varasematel valimistel osalenud.

Järvamaal kuulub praegu kõige rohkem omavalitsusjuhte Res Publicasse, selle erakonna piirkonnajuht Tiina Oraste rääkis raadiole, et järgmistel valimistel pannakse nimekirjad kokku seal, kus praegu tegutsetakse. Oraste sõnul on nende eesmärk teha sisulist tööd ja mitte igal pool nimekirju kokku saada ja kandideerida.

Isamaaliit läheb valimistele vähemalt 13 Järvamaa omavalitsuses. Partei Järva piirkonna juht Jaanus Lohur rääkis raadiole, et uute paikadena plaanitakse kandideerida Järva–Jaanis ja Amblas.

Rahvaliit on kohaliku esimehe Vello Teori sõnul seekord seadnud eesmärgiks lüüa sügisel kaasa Paide linnavolikogu valimistel. Väätsa rahvaliitlased, kes seni kandideerinud ühenduses “Väätsa - meie kodu” lähevad valimistele erakonna nimekirjas.

Keskerakonna juht Järvamaal Kersti Sarapuu ütles raadiole, et praegu on parteil Järvamaal 7 osakonda, uute paikadena plaanitakse oma nimekirjaga kandideerida Koerus ja Karedal.

Esimest korda osaleb kohalikel valimistel Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Piirkonna juhi Aleksander Parmani sõnul on parteil plaan Järvamaal kandideerida Paides, Türil ja Koigis. Sotsiaaldemokraadid asutavad täna Türil osakonna ja teevad sel pühapäeval Järvamaa üldkogul valimisplaane.