Kuma uudiste ajaveeb

28.1.05

Meediaviktoriini avavooru võitis Türi Majandusgümnaasium

Järvamaa koolide viktoriini "Yes Meediamull 2005" avavooru võitis Türi Majandusgümnaasium.

Paide Gümnaasiumi huvijuhi Ülle Mülleri sõnul oli avavoor väga tasavägine ning punktpunktiline võistlus kestis lõpuni. Majandusgümnaasium kogus 14 punkti ja sai endale võidukarika. Põhivooru lõppedes oli kahel koolil võrdselt punkte ning esikolmiku selgitamiseks esitati lisaküsimus. Teise koha sai 13 punktiga Türi Gümnaasium ning kolmanda koha 12 punkti kogunud Paide Gümnaasium. 4. - 5. kohta jäid võrdselt üheksa punktiga jagama Järva-Jaani Gümnaasium ning Koeru Keskkool. Kuuenda koha sai Paide Ühisgümnaasium.

"Yes Meediamull" on Järvamaa keskkoolide ja gümnaasiumide mälumäng, kus koolide viieliikmelistel esindustel tuleb lahendada peamiselt meediaga seotud küsimusi. Turniiril on kolm vooru, neist igas voorus võistlevad erineva vanuseastme õpilased, tänases avavoorus olid vastamisi kümnendad klassid.

Müller lisas, et sel aastal on esimest korda võistlus kahes maakonnas. Paralleelselt Järvamaaga algas sarnane turniir ka Viljandimaal. Kahe maakonna kolm paremat kooli võistlevad kevadel Viljandis finaalvõistlusel.

Järvamaal toimub meediaviktoriin kolmandat korda, kahel esimesel aastal on turniiri võitnud Türi Majandusgümnaasium.