Kuma uudiste ajaveeb

4.1.05

Kolm Järvamaa omavalitsust annetavad tsunamiohvrite toetuseks 26 000 krooni

Kolm Järvamaa omavalitsust - Paide ja Türi linn ning Ambla vald, teatasid teisipäeval oma otsusest toetada Kagu - Aasia katastroofipiirkonna ohvreid.

Paide linn annetab looduskatastroofi ohvrite toetuseks 15 000 krooni, Türi linn 6600 krooni ja Ambla vald 5000 krooni.

Paide linnavolikogu reformierakonna fraktsiooni liige Kristjan Kõljalg teatas reedel, et loovutab tsunamiohvritele volikogu töö eest saadava ühe kuu hüvitise ja soovitas linnavalitsusel eraldada linnaeelarvest 25 000 krooni Eesti Punasele Ristile toetamaks Aasia maavärina ohvreid. Linnavalitsus otsustas linna eelarvest toetada Kagu - Aasia katastroofi ohvreid 15 000 krooniga.

Paide linnapea Indrek Kivimäe sõnul langetas linnavalitsus otsuse India ookeani piirkonna riike tabanud hiidlaine ohvrite toetuseks juba eelmise nädala viimastel päevadel, tänasel istungil täpsustati toetuse summa ja korralduslikud küsimused.

Türi linnapea Kaia Iva rääkis Kuma uudistele, et Kagu - Aasias toimunu on kindlasti üks aastate suurimaid õnnetusi, mis maailma vapustanud ning seetõttu otsustas linnavalitsus annetada ühe krooni iga linnaelaniku kohta ning eraldas Eesti Punasele Ristile kokku 6600 krooni. Lisaks saatis Türi linnavalitsus Rootsi sõpruslinnale Amalile kaastundeavalduse, kuna katastroofis hukkus ka palju rootslasi.

Ambla vallavanem Vello Teor kirjutab valla avalikus pöördumises, et rahvusvahelised organisatsioonid, üksikud riigid ning avalikkus on käivitanud suure abioperatsiooni, et pakkuda loodusstiihias kannatanutele esmast abi – puhast vett ja toitu, et vältida janu ja nälga kriisikoldes, võimalikke epideemiaid ning edasist ohvrite arvu kasvu.

Teori sõnul asus Ambla vallavalitsus nende organisatsioonidega ühte ritta ja oma esimese otsusena 2005. aastal eraldas Eesti Punasele Ristile 5000.- krooni hättasattunute abistamiseks.

Ambla vallavalitsus kutsub samas üles ka teisi omavalitsusi, ettevõtteid, organisatsioone ja üksikisikuid andma oma panuse katastroofis kannatanutele elementaarse eluks vajaliku kindlustamiseks.

Kristjan Kõljalg ütles Kuma uudistele, et toetus on märk maailmale, et Paide inimesed on tragöödia läbi kannatanutega solidaarsed. Kõljala sõnul on ka Eesti saanud rasketel hetkedel teistelt riikidelt toetust, nüüd on kohus olla toeks neile, kel läheb meist halvemini.