Kuma uudiste ajaveeb

25.1.05

Järvamaa saab ekspordi arendamiseks pool miljonit krooni

Järva maavalitsus saab Soome Eesti puiduvaldkonna ettevõtete võrgustiku väljatöötamiseks Phare programmist pool miljonit krooni toetust.

Projekti eesmärk on puidufirmade uute toodete arendamine, seniste toodete kvaliteedi parandamine, uute turgude leidmine ja koostöö Lõuna-Soome ettevõtetega.

Majandusosakonna juhataja Toomas Tippi rääkis Kuma uudistele, et projekti käigus otsitakse alternatiivseid tootmis-, turustus- ja tegutsemismalle puiduettevõtluses. Tähtsaim sihtgrupp on Järvamaal ja Lõuna-Soomes tegutsevad puidufirmad, kelle toodangus on mööbel, palkmajad, grillkojad, aknaraamid, uksed ja saematerjal.

Tippi lisas, et tootearendusseminaride tulemusel töötatakse välja 3-5 uut toodet ja soovitakse parandada kümne olemasoleva toote kvaliteeti.

Eesti ettevõtete töötajad saavad Soomes tootmispraktikat ning Soome ettevõtjad tutvuvad Järvamaa puiduvaldkonna ettevõtetega. Plaanis on turu-uuringu korraldamine Saksamaal Hamburg-Breemeni majanduspiirkonnas, et selgitada sealse turu nõudlus Soome ja Eesti puiduvaldkonna toodetele.

Phare programm toetab projekti ligi poole miljoni krooniga. Järva maavalitus lisab omalt poolt 112 000 krooni.