Kuma uudiste ajaveeb

14.1.05

Imavere vald ja kõrts toetavad Kihnu valda tormikahjude likvideerimisel

Imavere vallavalitsus ja Imavere Kõrts otsustasid toetada Kihnu valda tormikahjustuste likvideerimisel.

Kihnu saart jõulupühade ajal tabanud torm rebis valla ainsalt korterelamult katuse, samuti sai Kihnu saar märkimisväärset räsida möödunud nädalavahetuse tormis.

Kümne korteriga majas elavad valla arhitekt, maakorraldaja, põhikooli direktor ja õpetajaid ning muuseumi juhataja. Vallal pole vaba elamispinda ja puuduvad vahendid, et looduskatastroofide tagajärgi likvideerida.

Imavere vallavalitsus otsustas toetada Kihnu valda 5 000 krooniga tormikahjustuste likvideerimisel.

Imavere vallavalitsus teatab maakonna infoportaalis, et kui ühiselt toetada väikeses omavalitsuses tekkinud kahjude likvideerimist kas või mõne tuhande krooniga, on võimalik abistada üksikuid omavalitsusi, kellel käib näiteks 200-300 000kroonine kulutus üle jõu. Samas loodab Imavere vallavalitsus, et kui endal peaks kunagi mingi õnnetus juhtuma, siis on loota ka teiste omavalitsuste abistavat toetust.

Aktsiaseltsi Imavere Arendus juht Ormes Olm rääkis Kuma uudistele, et Kõrts plaanib kihnu toetuseks korraldada veebruari alguses heategevuspeo, kus esineb ansambel Kihnu Poisid ning peo tulu annetatakse Kihnu vallale. Samuti on heategevuspeol toetuse kogumiseks annetuskast ja oksjon.