Kuma uudiste ajaveeb

10.12.04

Türi linnapea on nõus saama Türi vallavolikogu liikmeks

Türi linnapea Kaia Iva on andnud nõusoleku saada asendusliikmena Türi vallavolikogu liikmeks. 2002. aasta kohalikel valimistel Isamaaliidu nimekirjas kandideerinud Kaia Iva sai 14 häält ja on erakonna nimekirja pingereas Hillar Varindi järel teine.

Varind esitas sel esmaspäeval avalduse lahkuda volikogust ja kui valimiskomisjon esmaspäeval tema avalduse rahuldab, siis asub tema kohale Kaia Iva.

Iva on üks kolmest Järvamaa omavalitsusjuhist, kes on valitud mõne omavalitsuse volikokku. Kareda vallavanem Ülo Ansberg pääses eelmistel kohalikel valimistel Paide valla ja Järva- Jaani vallavanem Rein Köster Roosna- Alliku volikokku. Ülo Ansberg on Paide vallavolikogus ka praegu, Köster peatas möödunud aasta suvel vallavanemaks saades oma volinikuõigused Roosna- Allikul.

Ansberg ütles, et kahe valla juhtimises kaasalöömine on küll kasulik, kuna ta on nii informeeritum ja töö lihtsam. Samas tunnistas Ansberg, et nii töötamine on pingeline. Tihti kattuvad volikogude istungite ajad ning ta on paar tundi vallavanemana Karedal ja paar tundi volinikuna Paide vallas toimuval istungil.

Rein Köster loobus tööst Roosna- Alliku volikogus, kuna ei pea võimalikuks olla samaaegselt kahe valla isand. Köster ise ütles möödunud aastal vallavanemaks saades, et tal ei jätku kahe valla jaoks aega, samuti nägi ta ohtu, et kahe valla huvid põrkuvad.

Kaia Iva ütles täna raadiole, et ta on valmis asuma tööle Türi vallavolikogus, kuna ta on vallakodanikuna päevaprobleemidega kursis ning volikokku kuuludes saab valla ja linna koostööd veelgi parandada.

Valimiskomisjon võib Türi linnapeale Kaia Ivale Türi vallavolikogu liikme õigused anda tuleval esmaspäeval.