Kuma uudiste ajaveeb

10.12.04

Paide politsei pidas kinni neli röövimises kahtlustatavat meest

Politsei pidas eile õhtul kinni neli meest, kes olid Paides peksnud ja röövinud üht, võimalik, et kolme inimest.

Mehed ründasid eile õhtul Suur-Aia tänaval treeningult koju kõndivat konstaablit. Röövlid peksid politseinikku ja võtsid temalt spordikoti, dokumendid, jope ja jalanõud. Politseile laekus teade läbipekstud mehe leidmisest kell 19.09, politseinik vajas pärast vahejuhtumit esmaabi.

Kell 19.57 sai politsei kõne, et Rahu tänava maja number 27 juures on kaks läbipekstud meest. Helistaja oli näinud sündmuspaigalt lahkumas pruuni sõiduautot Vaz. Politsei pressiesindaja Jan Aasma sõnul ei leidnud kohale sõitnud politseinikud eest ei röövleid ega kannatanuid. Praegu otsib viimaseid taga politsei, et saada vahejuhtumi kohta infot.

Politsei pidas neli peksmistes kahtlustatavat kinni õhtul kella 8 ajal Ristiku tänaval. Ringkonnaprokurör Anu Kaldasaun ütles raadiole, et kõik neli on Eesti nimedega ja räägivad eesti keelt. Üks neist on alaealine, teised täisikka jõudnud. Kaldasauna sõnul on teada, et üks noormeestest on pärit Virumaalt Lüganuse vallast, teine Raplast.

Anu Kaldasaun rääkis raadiole, et ilmselt olid kahtlusalused enne inimeste ründamist kohalike tuttavate juures joonud.

Kahtlusalused on Paide politseijaoskonnas, praegu kogutakse juhtunu kohta teavet, kuritegude pealtnägijatelt oodatakse kõnesid numbrile 110.