Kuma uudiste ajaveeb

1.12.04

Koigi vallavanem soovitab vahetada soojatootjat

Koigi vallavanem Margus Lääts ütles täna pärast osaühingu Koigi Soojus üldkoosolekut, et teeb volikogule ettepaneku kaaluda järgmiseks kütteperioodiks uue soojatootja otsimist.

Praegu sooja tootev vallale kuuluv osaühing ei saa Läätse hinnangul opereerimisega hakkama, probleemide lahendamiseks vajatakse tema sõnul teistsugust lähenemist.

Lääts ütles, et probleemiga tuleb tegeleda ka seepärast, et vallavalitsus on saanud 27 allkirjaga pöördumise, milles koigilased paluvad hooneid korralikult kütta.

Koigi abivallavanem ja osaühingu Koigi Soojus juhataja Hannes Kadak rääkis raadiole, et pöördumisele alla kirjutanud inimestest vähemalt pooled on need, kelle vastu tekkinud nõude on soojatootja andnud lahendada inkassofirmale.

Praegu on tarbijad Koigi Soojusele võlgu 400 000 krooni, enne inkassofirma poole pöördumist oli võlasumma 100 000 krooni võrra suurem.

Kadak tunnistab, et Koigis on viimastel nädalatel olnud kaks vahejuhtumit, mis on küttesüsteemis ringleva vee temperatuuri alandanud.

Novembri keskel lekkis söökla juurde viivast soojatrassist paarkümmend kuupmeetrit kuuma vett. Samuti tuli üks kord peakatel mõnetunniseks remondiks seisma panna. Mõlemad vahejuhtumid on alandanud ka küttevee temperatuuri.

Kadaku sõnul on täna katlamajast väljuva vee temperatuur 60, tagasivoolava vee temperatuur 39 kraadi. Kadaku sõnul on see olemasolevaid seadmeid kasutades maksimaalne võimalik.

Kadak rääkis, et Koigi Soojus peab süsteemi võimsuse suurendamiseks kasutama kas laenuraha või leidma teisi lisafinantseerimise võimalusi, mis aga omakorda kergitaks soojahinda. Praegu küsitakse Koigis sooja megavatttunni eest 480 krooni, pluss käibemaks.

Vallavanem Margus Lääts rääkis, et sel talvel jätkatakse koostööd Koigi Soojusega, kas ja kuidas soojatootmine ümber korraldatakse, otsustab volikogu.