Kuma uudiste ajaveeb

8.12.04

Külvar Mand on kandidaat Järvamaa haigla nõukogu liikme kohale

Järvamaa vallavanemate- ja linnapeade koda esitab Sotsiaalministeeriumi abiministri Külvar Mandi kandidaadiks Järvamaa Haigla nõukogu liikme kohale.

Eelmisel üldkoosolekul muutus nõukogu tegutsemisvõimetuks, kuna haigla omanike esindajad ei suutnud kokku leppida põhikirja muudatustes ja nõukogu liikmete arvus.

Haigla nõukogu esimees Andres Taimla soovitas pärast Einar Keskküla lahkumist nõukogu koosseisu vähendada seitsmelt kuuele liikmele.

Üldkoosolekul kaasa löönud vallavanemad ja linnapead soovisid nõukogu koosseisu sama suureks jätta ning uueks liikmeks määrata maakonna rahandusjuhi Tähve Mildi.

Kokkulepe jäi sündimata ning põhikirjas ettenähtust väiksem nõukogu muutus tegutsemisvõimetuks. Lisaks ei täideta pärast Keskküla lahkumist ka nõuet, et vähemalt kaks nõukogu liiget peavad olema arstid. Kui üldkoosolek Mandi nõukogu liikmeks kinnitab, vastab nõukogu taas põhikirjale, kuna Mand on hariduselt arst.

Järvamaa haigla nõukogu esimees on Andres Taimla, sinna kuuluvad veel Andres Jalak, Riina Lääne, Maria Peldes, Kalev Aun ja Harri Lepamets.

Omavalitsusliidu juht Jaago Kuriks ütles, et näeb nüüd kokkuleppeks võimalust, kuna Mand on meditsiinivaldkonna asjatundja ning ilmselt ka suuremale osale omavalitsustest vastuvõetav kandidaat.