Kuma uudiste ajaveeb

30.12.04

Kelm pettis Paide kunstipoest välja 600 krooni

Sel esmaspäeval pettis kelm Paides Väike-Aia tänaval tegutsevast kunstikauplusest välja 600 krooni. Kella poole kolme paiku päeval sisenes poodi mees, kes ütles müüjale, et tal on 1300 kroonine arve, mille tasumisega on tekkinud probleeme ning mis tuleks viivitamatult tasuda.

Mees ajas müüjat segadusse, jättes sellele mulje, et helistas kaupluse juhatajale ning oma kontorisse ja ütles seejärel müüjale, et talle võib raha kassast välja maksta. Müüja andis mehele kassas olnud 600 krooni ning sai vastu Hansapanga maksekorralduse tagastatava poole, millele oli midagi kirjutatud.

Kaupluse omaniku Marje Jürisoo sõnul oli müüjat petnud mees väiksemat kasvu, kõhna kehaehitusega, veidi üle 30 aasta vana ja tal on heledad silmad. Samasugust meest nähti esmaspäeval veel vähemalt ühes Paide kesklinna kaupluses. Kas ta ka seal pettust üritas, on seni teadmata.

Novembris pettis umbes 30-aastane mees inimesi Võru linna kauplustes. Seal väitis mees, et on Ühispangast ja palus müüjal kohe mõne teise selle poe töötaja võla ära maksta. Sealgi andis müüja mehele pea 800 krooni. Ka Võrus nähti meest mitmes kaupluses. Võrumaa Teataja kirjelduse järgi oli mees umbes 30-aastane, 170—175 sentimeetrit pikk ja kandis peas nokkmütsi.

Oktoobri keskel hoiatas politsei inimesi Pärnumaal tegutseva petise eest. Pärnumaa inimesed pöördusid politseisse, kuna neid oli tülitanud mees, kes pakkus väidetavalt asutuse poolt tellitud magnetkaarte. Ta esitas seal maksekorralduse ja soovis, et võimalusel makstaks maksekorraldusel näidatud summa talle sularahas. Summa oli tavaliselt umbes 900 krooni. Ka Pärnumaal leidus neid, kes summa tasusid.