Kuma uudiste ajaveeb

23.12.04

Enno Rohelpuu loodab vaidlustada Kabala liitumise Türiga

Kabala valla loomaarst Enno Rohelpuu pöördus õiguskantsleri poole, et see annaks hinnangu, kas liitumisteemaline küsitlus korraldati Kabalas õigesti või mitte.

Rohelpuu ütles raadiole, et loodab, et õiguskantsler näeb hääletuse läbiviimises õigusrikkumist ning annab oma seisukohaga aluse vaidlustada hääletustulemus.
Rohelpuu loodab enese sõnul, et nii saavad Viljandimaaga liitumise pooldajad võimaluse pöörata ühinemisprotsess tagasi.

Rohelpuu rääkis raadiole, et ei aktsepteeri vallavalitsuse korraldatud rahvaküsitlust, kuna pärast avalikel koosolekutel toimunud hääletusi, mis näitasid, et 173 osalenud kodanikust 106 toetab ühinemist endise Pilistvere kihelkonna omavalitustega ja 67 soovib liitumist Türiga, jätkati häälte kogumist vallamajas, sellest inimesi teavitamata.

Pärast viimast rahvakoosolekut 15. septembril ja enne volikogu hääletust 30. septembril tuli kahe nädala vältel kasti 46 toetushäält Türi variandile ja 5 liitumisele Võhma suunas.

Vallavanem Urmas Kupp ütles raadiole, et volikogu oli rahvahääletust välja kuulutades otsustanud, et hääletuskast jääb istungini vallamajja, hilisemast hääletusvõimalusest räägiti Kupu sõnul ka kõigil külakoosolekutel.

Enno Rohelpuu rääkis raadiole, et loodab õiguskantsleri seisukohast saada aluse vaidlustada Kabala volikogu otsused liituda Türiga. Rohelpuu loodab toetudes 286 liitumisvastase allkirjale, et Kabala volikogu langetab uue otsuse liituda Võhma ja Kõoga.