Kuma uudiste ajaveeb

4.11.04

Võhma tahab, et Kabala vaataks üle otsuse liituda Lõuna- Järvamaaga

Võhma linnapea kutsus homseks kokku Järva- ja Viljandimaalt valitud Riigikogu liikmed, samuti Kõo ja Kabala valdade juhid. Võhma linnapea Ants Pärna ütles Kuma raadiole, et tema eesmärk on suunata protsesse nii, et Kabala volikogu vaataks üle otsuse liituda Lõuna- Järvamaaga, mitte endise Pilistvere kihelkonna omavalitsustega.

Kuma andmetel ei lähe koosolekule ükski seitsmest Kabala volikogu liikmest, kes toetasid hääletusel valla liitumist Lõuna- Järvamaaga, samuti ei osale koosolekul Järva maavanem Üllar Vahtramäe. Ants Pärna põhjendas Vahtramäe kutsumatajätmist sellega, et Järva maavanema seisukoht on juba teada.

Üllar Vahtramäe ütles homset koosolekut kommenteerides Kuma uudistele, et Võhma on torpedeerinud Lõuna- Järvamaa ühinemist, suutmata ise haarata initsiatiivi ja anda ühinemisläbirääkimistele sisu.

Järva- ja Viljandimaa ringkonnast valitud parlamendiliikmetest kutsuti homsele koosolekule need, kes pärit Mulgimaalt - Helir- Valdor Seeder ja Jaak Allik.

Pärna rääkis raadiole, et loodab homme veenda Kabala esindajaid selles, et volikogus juba langetatud liitumisotsus on võimalik ümber vaadata. Samuti ütles Pärna, et Riigikogu liikmed selgitavad Võhma laenukoorma kergendamise võimalusi.