Kuma uudiste ajaveeb

2.11.04

Maavanem Üllar Vahtramäe õpib Alu mõisas kriisireguleerimist

Kaitseliidu eestvedamisel ning Politsei- ja Päästeameti kaasabil toimub teisipäeval ja kolmapäeval Kaitseliidu koolis Alu mõisas maavanemate koolitus, mille eesmärk on jagada teadmisi kriisijuhtimisest. Teiste hulgas osaleb koolitusel ka Järva maavanem Üllar Vahtramäe.

Koolitusel antakse ülevaade maavanema ülesannetest hädaolukorraks valmisolekul ja hädaolukordade lahendamisel. Tutvustatakse nii politsei, kaitseliidu kui päästeameti ressursse. Koolituse lõpetab taktikalise treeningsüsteemi tutvustamine ja päästealase harjutuse “Hädaolukordade lahendamine ja juhtimine sündmuskohal ning maakonnas” läbiviimine.

Kaitseliidu pressiesindaja Tanel Rütman rääkis raadiole, et üks eesmärk on tutvustada maavanematele kaitseliidu “taktikalise treeneri” võimalusi, et siis hiljem iga maakonna kriisikomisjoni liikmed maavanema eestvedamisel saaksid Kaitseliidu koolis vajadusel harjutamas käia.

Rütmani sõnul on sarnaseid maavanemate koolitusi tehtud juba aastaid ning seni on maavanemad koolituse vastu suurt huvi näidanud.